avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare

Un inginer poate fi angajat ca tehnician, daca nu gaseste de lucru potrivit pregatirii lui? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:37, 19 Decembrie 2018
Dupa parerea mea, poate fi angajat, mai ales daca functia de tehnician este in specialitatea in care este inginer.
Dacă se descurca pe o astfel de funcție, poate fi angajat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Incadrare pe post inginer fara diploma de licenta mediterr mediterr Buna ziua, Am situatia urmatoare: Directorul a decis sa angajeze un inginer constructii hidro ca ar fi avut nevoie in structura sa. Mi-a reprodus toate ... (vezi toată discuția)
Functie interna in revisal therioni therioni Buna! Am urmatoarea nelamurire. In companie exista mai multe echipe, fiecare condusa de un coordonator. Momentan, acesti angajati sunt inregistrati in ... (vezi toată discuția)
Angajare rezident suciugeorgeta suciugeorgeta Pe ce functie ar putea fi angajat un student care inca nu a dat licenta ? provenit din Facultatea de Inginerie in constructii?? (vezi toată discuția)