Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vânzare masini
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vânzare masini

Daca se cumpara o masina dintr-o tara ue si are tva ul inclus in momentul in care o aduci in tara si vrei sa o vinzi se mai pune tva la factura, firma plătitoare de tva in România
Aplicati regimul marjei. Il gasiti explicat in Codul Fiscal la ART. 312 - Regimuri speciale pentru bunurile second-hand, opere de artă, obiecte de colecție și antichități