Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lista substante periculoase
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lista substante periculoase

Buna ziua,
am si eu o intrebare, daca o societate foloseste substante periculoase, respectiv oxidanti si produse inflamabile este necesar sa mai anunte ITM sau doar ISU?
Buna ziua!
Si la ITM si la ISU, dar si la politie Serviciul " Arme, munitii si substante periculoase".
Baza legala Legea nr.263/5.10.2005 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 360/2003 privind regimul substanţelor şi preparatelor chimice periculoase.