avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 713 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale lista substante periculoase
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

lista substante periculoase

Buna ziua,
am si eu o intrebare, daca o societate foloseste substante periculoase, respectiv oxidanti si produse inflamabile este necesar sa mai anunte ITM sau doar ISU?
Cel mai recent răspuns: Marius Zaharia , Avocat 18:16, 24 Noiembrie 2009
Buna ziua!
Si la ITM si la ISU, dar si la politie Serviciul " Arme, munitii si substante periculoase".
Baza legala Legea nr.263/5.10.2005 pentru modificarea şi completarea Legii nr. 360/2003 privind regimul substanţelor şi preparatelor chimice periculoase.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie distributie azotat de amoniu- ingrasamant chimic Maria Ioana 1 Maria Ioana 1 Buna ziua, As dori sa stiu daca este necesara o autorizatie ( sau mai multe ) pentru a distribui azotatul de amoniu , in sensul ca achizitionez ... (vezi toată discuția)
Mercur alb lichid viperbossxxl viperbossxxl exista undeva in tara vreun loc unde as putea duce mercur pentru al valorifica? (vezi toată discuția)
Art. 359 cod penal- substante toxice CristiTarabasanu1992 CristiTarabasanu1992 Buna ziua. Articolul 359 din codul penal precizeaza ca detinerea substantelor toxice este infractiune. Totusi exista diverse produse care contin simbolul acela ... (vezi toată discuția)