avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma in provincie pentru colaborare cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma in provincie pentru colaborare cu UBER si Blcakcab

Buna ziua,
Doresc sa infiintez o firma in provincie pentru colaborare cu UBER si Blcakcab.
Care sunt conditiile care trebuie sa le indeplineasca societatea?
Ce cod Caen trebuie sa fie activ?
Care sunt conditiile si avizle/autorizatiile pe care trebuie sa le indeplineasca firma pentru a putea functiona in legalitate.
Daca firma e in probincie, pot desfasura activitati in BUCURESTI?
Pentru a evita CASS si alte taxe e mai bine sa fac pfa sau srl?
metionez ca sunt angajat si am toate taxele platite!
Ultima modificare: Vineri, 25 Ianuarie 2019
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Alexandrina Mihai , 14:05, 25 Ianuarie 2019
Puteti sa incheiati contract cu firmele respective ca persoana fizica. UBER presteaza servicii folosind u-se de contracte de colaborare cu detinatorii de autovehicule. Ei va pot da toate detaliile necesare.
Ca firma infiintata in provnicie nu puteti desfasura activitati de transport in Bucuresti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce platesc cu adevarat firmele partenere uber, bolt etc. setboll21 setboll21 Ce platesc cu adevarat firmele partenere glovo, uber, bolt etc ca eu sa fiu in legalitate? Spre exemplu daca vrei sa faci uber iti trebuie firma srl sau pfa ... (vezi toată discuția)
Tip de firma pentru activitatea de brokeraj in asigurari mknashu mknashu Ma ocup de brokeraj in asigurari ca si PFI deocamdata, dar as dori sa-mi deschid o firma. Nelamurirea mea este , ce fel de firma : PFA , I.I. sau SRL. Eu as ... (vezi toată discuția)
Student & pfa cu cod caen pentru alte transporturi terestre valentindogaru valentindogaru Este prima intrebare a mea in aceasta comunitate, asa ca tin sa transmit aprecieri catre toti userii si consultantii ce vor sa ajute in rezolvarea a tot mai ... (vezi toată discuția)