Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare firma in provincie pentru colaborare cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare firma in provincie pentru colaborare cu UBER si Blcakcab

Buna ziua,
Doresc sa infiintez o firma in provincie pentru colaborare cu UBER si Blcakcab.
Care sunt conditiile care trebuie sa le indeplineasca societatea?
Ce cod Caen trebuie sa fie activ?
Care sunt conditiile si avizle/autorizatiile pe care trebuie sa le indeplineasca firma pentru a putea functiona in legalitate.
Daca firma e in probincie, pot desfasura activitati in BUCURESTI?
Pentru a evita CASS si alte taxe e mai bine sa fac pfa sau srl?
metionez ca sunt angajat si am toate taxele platite!
george-neagu, moderator
Puteti sa incheiati contract cu firmele respective ca persoana fizica. UBER presteaza servicii folosind u-se de contracte de colaborare cu detinatorii de autovehicule. Ei va pot da toate detaliile necesare.
Ca firma infiintata in provnicie nu puteti desfasura activitati de transport in Bucuresti.