avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social

Buna ziua ,locuiesc in casa părinților mei care sunt decedați,nu sunt proprietar încă,cum pot folosi locuința ca sediu social al srl-lui ce doresc să îl înființez.?dețin actul de proprietate al parintilor și am rol în primărie pe suprafața unde locuim ,mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cristina Paisa , Avocat 14:42, 28 Ianuarie 2019
Faceti succesiunea. Apoi incheiati, contract de comodat intre dvs. persoana fizica si firma. Altfel, nu aveti cum.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediu social - problema delicata. solicit ajutor! liviu_tl liviu_tl Buna ziua! Sunt pe cale de a infiinta o societate comerciala tip SRL si intampin o problema vis-a-vis de sediul social. Doresc ca viitoarea firma sa aiba ... (vezi toată discuția)
Probleme sediu social infiintare firma hpuiu hpuiu Buna seara, As dori sa infiintez un SRL cu doi asociati (sunt deja asociat unic la un alt SRL si am inteles ca nu pot fi asociat unic si la alta societate), ... (vezi toată discuția)
Contract de comodat sediu - mostenire alextepes alextepes Incerc sa infiintez o societate (SRL) si vreau sa declar ca sediu social casa in care locuiesc. Casa a fost proprietatea comuna a bunicilor mei. - Bunicul ... (vezi toată discuția)