Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sediu social

Buna ziua ,locuiesc in casa părinților mei care sunt decedați,nu sunt proprietar încă,cum pot folosi locuința ca sediu social al srl-lui ce doresc să îl înființez.?dețin actul de proprietate al parintilor și am rol în primărie pe suprafața unde locuim ,mulțumesc.
Faceti succesiunea. Apoi incheiati, contract de comodat intre dvs. persoana fizica si firma. Altfel, nu aveti cum.