Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum recuperez taxa judiciara de timbru?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum recuperez taxa judiciara de timbru?

Buna ziua, am inaintat catre instanta o ordonanta de plata si am achitat taxa judiciara de 200 de lei , urmand ca la o luna sa primesc raspuns din partea judecatoriei ca nu se poate incepe procedura deoarece societatea a intrat in procedura de insolventa.
As vrea sa recuperez acea taxa judiciara deoarece ordonanta nici nu a inceput , ce este de facut in aceasta situatie.
Nu aveti cum sa o recuperati.Procedura a inceput,, numai ca s-a suspendat pana se judeca insolventa....
Va multumesc pentru raspuns si pentru promptitudine .