avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum recuperez taxa judiciara de timbru?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum recuperez taxa judiciara de timbru?

Buna ziua, am inaintat catre instanta o ordonanta de plata si am achitat taxa judiciara de 200 de lei , urmand ca la o luna sa primesc raspuns din partea judecatoriei ca nu se poate incepe procedura deoarece societatea a intrat in procedura de insolventa.
As vrea sa recuperez acea taxa judiciara deoarece ordonanta nici nu a inceput , ce este de facut in aceasta situatie.
Cel mai recent răspuns: kult21 , utilizator 09:41, 29 Ianuarie 2019
Nu aveti cum sa o recuperati.Procedura a inceput,, numai ca s-a suspendat pana se judeca insolventa....
Va multumesc pentru raspuns si pentru promptitudine .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inscriere la masa credala - procedura Krissia . Krissia . O firma are deschisa procedura de lichidare judiciara, dosarul fiind pe rol inca la instanta de judecata. S-a stabilit termen in septembrie pt inscrierea ... (vezi toată discuția)
Refuz beneficiar plata factura emisa si cu scadenta depasita Nico_z Nico_z Buna ziua! Am un contract de prestari servicii intre firma la care sunt administrator si o alta firma x. Am emis facturi in baza contractului si a situatiilor ... (vezi toată discuția)
Cerere de chemare in judecata? Gheorgheni Alina G Gheorgheni Alina G Avem de recuperat de la o societate o suma de bani. I-am convocat la conciliere si nu au venit. Acum am aflat ca societatea debitoare se afla in reorganizare ... (vezi toată discuția)