Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... URGENT Vanzarea dreptului de proprietate validate pe ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

URGENT Vanzarea dreptului de proprietate validate pe anexe cu legea fondului funciar

Buna ziua, as avea o intrebare pertinenta si astept variante propuneri solutii pt problema mea. Speta este urmatoarea: In urma legilor de fond funciar , cu legea 1 am o cerere nesolutionata, si o sa mai dureze pana mi se va emite titlu de proprietate, sunt validt pe anexa cu o suprafata de teren intravilan si cu teren forestier din care partial am primit inapoi. eu vreau sa vand tot pentru ca nu am nervi si rabdare pana se finalizeaza acest proces de restituire in natura, si am si cumparator. Cum pot vine si sub ce forma , denumire dreptul de proprietate pe care urmeaza sa il primesc, si cel care cumpara sa umble sa astepte si sa faca ce vrea cu el ca pe mine nu ma mai intereseaza dupa ce am vandut.
In situaţia în care autorul sau moştenitorii legali sau testamentari ai acestuia au înstrăinat drepturile care li se cuvin, potrivit articolului 1 din lege (Legea 165/2013), singura măsură reparatorie care se acordă noilor beneficiari (cumpărători, cesionari, cedenţi etc) este compensarea prin puncte. Retrocedările în natură se fac doar către proprietarii care nu şi-au cesionat drepturile sau moştenitorii lor.