Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... termen punere in aplicare hotarare judecatoreasca
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

termen punere in aplicare hotarare judecatoreasca

Exista un termen de punere in aplicare a unei hotarari judecatoresti?
Da. Termenul general de punere in executare al unei hotarari judecatoresti este de 3 ani.
In materia drepturilor reale, termenul este de 10 ani.