Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Concesionare teren dea Primarie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Concesionare teren dea Primarie

Bună ziua,
Intre anii 1998 și 2008 am avut concesionat un teren de la primărie, în zona rurala. După 2008 am continuat sa folosesc terenul, plătind impozit pentru el. As vrea sa fac asta în continuare, evetual sa îl concesioneze din nou, începând cu acest an, dar nu prea vrea primarul. Ținând cont ca l-am avut în folosinta 20 ani (dintre care 10 prin concesiune), am prioritate în fata altora? Sau primarul poate sa îl dea cui vrea?
Multumesc!
ionutz_86, utilizator