avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Intreprindere individuala -marfuri second hand
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Intreprindere individuala -marfuri second hand

Buna ziua
Pentru o intreprindere individuala care vinde marfuri SH la kg care este procedura de inregistrare in evidenta contabila?
Exista un pret de vanzare pe NIR,dar marfa se reduce in functie de calitatea ei.Cum se procedeaza?
Cel mai recent răspuns: tifa , utilizator 12:54, 5 Iulie 2019
Buna ziua, doresc sa deschid si eu o intreprindere individuala care vinde marfuri second hand, , ma putetia ajuta cu niste informatii, ce acte sunt necesare la infiintare?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa comert imbracaminte second hand adriana ovanescu adriana ovanescu doresc sa infiintez PFA ( norma fixa de venit) avand ca obiect de activitate Comert cu articole de imbracaminte second hand, insa , am canteva ... (vezi toată discuția)
Monografie contabila second hand miraj miraj am mare nevoie de o monografie sh(haine) as vrea sa stiu mai precis cum se face transformarea din kg in bucati si ce documente trebuie intocmite si ce contin ... (vezi toată discuția)
Magazin haine second hand nif05 nif05 Buna ziua, in cazul unui magazin cu haine second hand, daca marfa este achizitionata la kg. si se vinde la bucata, cum se intocmeste receptia? ce trec in nir ... (vezi toată discuția)