Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Intreprindere individuala -marfuri second hand
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Intreprindere individuala -marfuri second hand

Buna ziua
Pentru o intreprindere individuala care vinde marfuri SH la kg care este procedura de inregistrare in evidenta contabila?
Exista un pret de vanzare pe NIR,dar marfa se reduce in functie de calitatea ei.Cum se procedeaza?
Buna ziua, doresc sa deschid si eu o intreprindere individuala care vinde marfuri second hand, , ma putetia ajuta cu niste informatii, ce acte sunt necesare la infiintare?