Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Proces vechi de 10 ani
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Proces vechi de 10 ani

Bună ziua. În urmă cu 10 ani Asociația Salariaților Petrom a chemat în judecată pe liderii Petrom de atunci ( SOV, Liviu Luca , etc), dosar prin care se cereau drepturi băneşti şi acctiuni care trebuiau să aparțină salariaților. În timp s-a pierdut urma dosarului pt că unele fabrici s-au închis, alții s-au pensionat , etc. În timpul aşa zisului proces se aflau în dosar 75000 de salariați , dar noi nu am mai primit de atunci nici un fel de înştiințare despre stadiul procesului. Am înțeles că s-ar fi terminat din 2016 dar nu am primit nimic acasă ( in afar de primii bani când s-a deachis procesul, nu am mai plătit nimic pt că nu am fost înştiintați),! INTREBARE - dacă totuşi ne aflăm pe listele din acel dosar dar nimeni nu ne notifică în vreun fel, putem fi considerați renunțători sau intervine prescrierea ? Ce vină avem noi salariații că nu am fost înştiințați cu eventualele plăți, taxe , etc ? Dosarul are nr 12095/299/2009 la Bucureşti. Mulțumesc anticipat !
Mergeți la arhiva tribunalului si va interesați de soarta procesului,cereți dosarul la studiu da r probabil are zeci de volume sau va uitati pe portarul instantelor introducând nr dosarului
NU prea inteleg grija dvs sperați ca aveti ceva de luat sau va este teama ca aveti de achitat ceva?
Buna ziua! in dosar s-a pronuntat decizia definitiva si irevocabila, latura civila fiind solutionata, Avocatii nu vor anunta "75 000 salariati" despre stadiul dosarului, Este in interesul dvs sa faceti verificari. Ce mai exista acum pe rol este dosarul nr 30040/299/2017 la Tribunalul Bucuresti cu obiect dizolvare persoana juridica" ( s-a declinat la sectia a VI-a civila si se asteapta termen). Comunicarile se transmit la sediile avocatilor desemnati sa reprezinte partile in proces iar dvs trebuia sa va interesati periodic de stadiul dosarului. Deciziile din dosarul nr 12095/299/2009 sunt incarcate pe site ul avocatului. ( la cat de vechi este nici pe portal nu mai figureaza) Zi buna !