Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Securitatea muncii
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Securitatea muncii

Ce responsabilități ii revin dirigintelui de șantier cu privirea securității muncii pe santier
Dirigintele de santier este angajat si platit de catre beneficiarul lucrarilor.
Dirigintele de santier supravegheaza executia lucrarilor si verifica ca lucrarile sa fie conforme cu proiectul si cu normativele in vigoare.
Studiati Ordin MDRT nr. 1496/ 2011, Ordin MDRT nr. 277/ 2012
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_409...
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca