avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Suspendare 90 zile permis
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Suspendare 90 zile permis

Buna ziua, aseară am depășit viteza cu
51km/h având 111km/h ,pe un sector de drum de 60km/h, mașină radrar aflându-se în mișcare . Am primit sancțiunea de 90 zile suspendare și 9 puncte amenda. Va rog să mi ziceți daca fac contestație? Va mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Liviu is , utilizator 00:38, 9 Decembrie 2019
Singurul avantaj pe care il aveti daca depuneti plangere contraventionala este amanarea mai spre vara a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce autovehicule. Sanse foarte reduse de admitere a plangerii contraventionale.
ing. Ian Ciobanu
Buna seara! Se mai ia în calcul marja de +- 4km/h a radarului?

Ioan Ciobanu a scris:

Singurul avantaj pe care il aveti daca depuneti plangere contraventionala este amanarea mai spre vara a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce autovehicule. Sanse foarte reduse de admitere a plangerii contraventionale.
ing. Ian Ciobanu

NU
Buna seara! Am avut pe rolul judecătoriei o contestație P.v. pt depășirea vitezei cu 51 km/h pe un sector de drum de 60 km/h. Am pierdut procesul , mai am dreptul de examinare pt reducere perioadei de la 3 luni la o lună? Menționez că îndeplinesc condițiile de examinare, in ultimii 2 ani nu am beneficiat de aceasta facilitate. Mulțumesc!

Liviu is a scris:

Buna seara! Se mai ia în calcul marja de +- 4km/h a radarului?

Ioan Ciobanu a scris:

Singurul avantaj pe care il aveti daca depuneti plangere contraventionala este amanarea mai spre vara a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce autovehicule. Sanse foarte reduse de admitere a plangerii contraventionale.
ing. Ian Ciobanu



Buna seara! Am avut pe rolul judecătoriei o contestație P.v. pt depășirea vitezei cu 51 km/h pe un sector de drum de 60 km/h. Am pierdut procesul , mai am dreptul de examinare pt reducere perioadei de la 3 luni la o lună? Menționez că îndeplinesc condițiile de examinare, in ultimii 2 ani nu am beneficiat de aceasta facilitate. Mulțumesc!

Liviu is a scris:

Buna seara! Se mai ia în calcul marja de +- 4km/h a radarului?

Ioan Ciobanu a scris:

Singurul avantaj pe care il aveti daca depuneti plangere contraventionala este amanarea mai spre vara a perioadei de suspendare a dreptului de a conduce autovehicule. Sanse foarte reduse de admitere a plangerii contraventionale.
ing. Ian Ciobanu



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot beneficia de reducerea perioadei de suspendare. Liviu is Liviu is Buna seara! Am avut pe rolul judecătoriei o contestație P.v. pt depășirea vitezei cu 51 km/h pe un sector de drum de 60 km/h. Am pierdut procesul , mai am ... (vezi toată discuția)
Dreptul la reducerea perioadei Liviu is Liviu is Buna ziua! Am pierdut procesul PV depășirea vitezei cu 51 km pe un sector de 60km . Acum mai am dreptul la examinarea pt reducerea perioadei de 90 zile ? ... (vezi toată discuția)
Radar filofteea filofteea Bună ziua, azi circuland pe un drum județean, la întrare în localitate sub tăblița de cu denumirea localității era și tăblița cu limita de 50 km/h. ... (vezi toată discuția)