Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Plangerea penala impotriva o.c.p.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Plangerea penala impotriva o.c.p.

In timpul procesului de cercetare penala, am constatat ca unul din martori a facut unele declaratii mincinoase care au avantajat faptuitorul in relatia cu organele judiciare, motiv pentru cera am facut o plangere penala impotriva acestuia, pe care am depus-o prin registratura Politiei in care se desfasoara u.p. in atentia o.c.p. care cerceta dosarul.
Problema este ca acest organ de cercetare penala a tinut-o ascuns, nu a transmis-o mai departe Parchetului asa cum era legal (zic), iar instanta s-a pronuntat in camera preliminara fara sa cunoasca aceasta plangere/inscris.
Va rog sa-mi comunicati, care este temeiul legal (m-ar interesa articolul) de care ma pot prevala pentru o eventuala plangere penala pe care o voi indrepta impotriva o.c.p. care a instrumentat cazul pentru necomunicarea/neanregistrarea la parchet a acestei plangeri in 48 de ore rap. la art. 337 cpp

Va multumesc anticipat !
crimxm, utilizator
Ca sa inteleg, dvs ati depus o plangere la politie si sustineti ca politia nu a trimis plangerea dvs la parchet pentru numar unic sau ce anume?
Da. Asa este.
Cand ati depus plangerea?
in anul 2017, luna decembrie
crimxm, utilizator
Chiar nu stie nimeni?