Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... In ce cont se platesc sumele datorate de PFA pentru ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

In ce cont se platesc sumele datorate de PFA pentru 2018 si estimat pentru 2019?

Buna ziua,
sunt din Alba Iulia. Conform declaratiei unice depuse online mi s-a stabilit cat am de platit (defalcat si total) pentru anul 2018: impozit pentru activitati independente (PFA), cedarea folosintei bunurilor si dobanzi -depozit bancar, precum si pentru CASS (separat)

Pentru anul 2019 mi s-a stabilit cat am de platit impozit -venituri din activitati independente (PFA) si cedarea folosintei bunurilor.

Doresc sa platasc online. In ce cont platesc ?...total impozit intr-un singur cont?.... pentru fiecare sursa de venit in conturi diferte?.....CASS in ce cont?..Trebuie sa specificam anul pentru care se plateste?
Multumesc.
Adriana_Stoica, utilizator
Cel mai indicat ar fi ca fiind si primul an sa intrebati direct la trezoreria de la dumneavoastra din oras pentru a nu gresi.
Multumesc