Forum Discuţii juridice Executare silită Poprire conturi bancare
Discuție deschisă în Executare silită

Poprire conturi bancare

Am 2 conturi bancare la banci diferite la care au fost puse popriri cu retinerea aceleeasi sume de bani. Din partea bancilor spun ca poprirea a fost executata la cererea anaf fara a comunica motivul. Eu nu am primit nicio comunicare de la anaf. Ce demersuri sa fac pentru a afla motivul popririi si recuperarea sumei mai ales ca a fost retinuta de 2 ori.? Multumesc
.
Va salut,din experienta mea de civil(tamplar de meserie),este bine sa va adresati serviciului financiar de care apartineti poate aveti ceva restante si a ti uitat de ele,si chiar sa luati legatura directa cu ANAF,nu sunt chiar asa de rai.
Si chiar sa va adresati bancii dupa un eventual contact cu executorii ANAF.
Mult succes.