Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Transport intracomunitar, beneficiar din afara UE
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Transport intracomunitar, beneficiar din afara UE

Buna ziua,
Firma de transport , efectueaza un transport pe teritoriu Germaniei, spatiu din UE, beneficiarul transportului este o firma din afara UE. Noi am facturat fara TVA firmei din afara UE . Intrebarea este ce documente se anexez la aceasta factura, pentru a fi incadrata la scutiri de TVA . Multumesc frumos
Actul unde s-a facut vama T1
Pascal19, utilizator