Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie anticipata

Buna ziua,

Tatal meu a depus dosarul de pensionare anul trecut in Aprilie si a primit decizie cu pensionare anticipata partial.Incetare activitatii s-a facut incepand cu data de 1 Ianuarie 2019.
Ieri a fost la Casa de Pensii sa ceara recalculare si domnul de la Relatii cu Publicul i-a spus ca nu este posibila recalcularea deoarece este pensionat anticipat si recalcularea se va face in momentul in care va ajunge la limita de varsta.

Este adevarat sau a vrut sa scape de el?

Multumesc!

Este adevărat.