Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie reprezentant al salariatilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie reprezentant al salariatilor

Buna ziua,
in situatia in catre unul dintre cei 3 reprezentanti ai salariatilor a demisionat este necesara realegerea unui reprezentant? Tin sa mentionez ca, CCM e valabil pana in 2020.
In cazul in care este necesara realegerea unui reprezentant, trebuie sa inregistrez sub forma de Act Aditional la CCM noul reprezentant sau cum ar trebui sa procedez?
Multumesc!
Numai daca se va dori renegocierea clauzelor c.c.m. ....nu se incheie un act aditional la ccm daca se alege un alt reprezentant al salariatilor.
Multumesc frumos pentru raspuns.