Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cetateni UK angajati in RO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cetateni UK angajati in RO

Buna ziua,

Stiti cumva daca exista vreo norma interna tranzitorie care reglementeaza situatia cetatenilor UK angajati cu CIM in Romania? Ce se intampla dupa Brexit?

La data incheierii CIM nu era nevoie de avizul de munca de la IGI. Dar ce facem, dupa Brexit, cu CIM-urile care au fost incheiate cand nu era nevoie de aviz de munca...
Care va fi regimul acestor CIM-uri , dar a cetatenilor UK ?

Multumesc!

Guvernul a adoptat un memorandum, astfel încât cetățenii britanici din România să continue să locuiască, să muncească și să studieze fără dificultăţi
[ link extern ]
Multumesc!!