Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Referitor la anii de vechime din Italia
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Referitor la anii de vechime din Italia

Am 45 de ani și 10 ani de muncă în Italia. Intenționez să mă întorc acasă. Am cont online INPS dar pentru siguranța ce hârtii trebuie sa cer de la INPS că sa nu am probleme peste 20 de ani când voi ieși la pensie in Romania. Vrea să am în casă toate documente necesare.
Solicitati de la INPS eliberarea :
Formularului E 205 Atestat privind cariera de asigurat in Italia
Formularuui E 207 Certificat privind cariera de asigurat in Italia
Buna ziua,
Am aceasi problema, am nevoie de formularul E205 si E207, inps v-a eliberat aceste documente?
Multumesc
bogdan_vx, utilizator
@ bogdan_vx

Adresati-va INPS .