avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Referitor la anii de vechime din Italia
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Referitor la anii de vechime din Italia

Am 45 de ani și 10 ani de muncă în Italia. Intenționez să mă întorc acasă. Am cont online INPS dar pentru siguranța ce hârtii trebuie sa cer de la INPS că sa nu am probleme peste 20 de ani când voi ieși la pensie in Romania. Vrea să am în casă toate documente necesare.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:30, 26 Martie 2021
Solicitati de la INPS eliberarea :
Formularului E 205 Atestat privind cariera de asigurat in Italia
Formularuui E 207 Certificat privind cariera de asigurat in Italia
Buna ziua,
Am aceasi problema, am nevoie de formularul E205 si E207, inps v-a eliberat aceste documente?
Multumesc
Ultima modificare: Joi, 25 Martie 2021
bogdan_vx, utilizator
@ bogdan_vx

Adresati-va INPS .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Munca in strainatate sonia.maria sonia.maria Daca am lucrat 4 ani in Italia cu acte in regula mi se recunosc in Romania,cum trebuie sa procedez,cui ma adresez?multumesc (vezi toată discuția)
Pensie anticipata partiala argentinafiuciuc argentinafiuciuc CE DOCUMENTE AS AVEA NEVOIE PT.A-MI TRANSFERA (RECUNOASTE)VECHIMEA IN MUNCA DIN ITALIA? (vezi toată discuția)
Contact de munca in italia carare gianina carare gianina buna seara ma numesc gianina si muncesc de 2 ani in italia cu contact de munca de 4 ore in meseria de badanta , contactul este inregistrat la inps in ... (vezi toată discuția)