avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CAUTARE DE ADEVERINTE ,PE UNDE OR FI FIRMELE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CAUTARE DE ADEVERINTE ,PE UNDE OR FI FIRMELE

BUNA ZIUA , am nevoie la casa de pensi ,pentru calcularea pensiei ,de grupa ,,care mi se cuvine ,,am lucrat perioda de 1975 si 1983 la santierul ,grup santier montaj cazane vulcan bucuresti ,unde pot gazi arhiva sa-mi pot scote salarizarea si grupa ,deorarece ,santierele care eu am lucrat ,se desfasura munca mea in fabrici toxice ,cum ar fi copsa mica ,carbosin ,unde acolo faceam reparati cazanelor de abur si apa calda ,govora ,si altele ,conbinate chimice ,santierul nu mai exzista unde le pot gasi ,eram repartizat ,pe santierul ,2 brasov ,adica detasati ,si pe hunedora i.a.m.r.c.e. t,e Hunedra ,deci ultimul tinp la hunedora aveam carnetul de minca ,cum pot gasi arhiva ,pentru scotere adeverintei ,ca am executat munca in domeni toxice ,plus santierul era cu grad de pericole de accidente ,cum sa ,intinplat la serele dunbraveni ,unde sa produs explozia de cazane ,si au murit 4 muncitori iar restul au ramas cu defecte autitive si traume severe ,cum si eu am ramas su urechile tinpane sparte ,nici acum nu aud cu urechile ,astept daca se pote un rasp multa sanatate
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:38, 11 Mai 2024
Cautati arhiva S.C. Termoenerg SA(fostă IMRCT Bucureşti, IAMRTC Bucureşti, Uzina Vulcan Bucureşti).

Incercati la Direcţia Arhivelor Naţionale ale Municipiului București
dresa: Bucureşti, Calea Văcăreşti, nr. 470, sect. 4.
Telefon Relaţii cu Publicul: 021/332.07.71
Fax Secretariat: 021/332.52.35
E-mail: smban@arhivelenationale.ro
multumesc de rasp ,vasmai itreba ceva ,sa stiu daca se merita sa mai caut ,ar fi intrebare ,daca munca pe care eu am prestati de peste 15 ani ,la acest santier ,intra intr-o grupa ,de pensionare ,va mentionez ca lucrarile se desfasurau la beneficiari ,santierului ,unde n e aflam in fabrici toxice cum ar fi carbosin copsa mica si altele daca ma puteti ajuta ,o zi buna
Cam greu de precizat ... dar aveti de cautat ca Termoenerg a fost divizata la inceputul anilor 1992 ..

Lichidator judiciar al Carbosin a fost SC Cont-Expert Bacau.
[ link extern ] /
Ultima modificare: Joi, 11 Aprilie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc mult!
Buna seara!
Tatal meu a lucrat la fosta uzina Vulcan Bucuresti in anii 86. De unde eate posibil sa isi recupereze cartea de munca ,vechimea necesara pentru pensie pe caz de boala?Multumesc pentru eventualul raspuns.

Alte discuții în legătură

Arhivele institutiilor de stat 1970-1980 mitachealina mitachealina Buna ziua, Ma poate indruma cineva spre institutia unde as putea gasi arhiva de la Uzina \"Vulcan\" Bucuresti, Grup Santiere Montaj Cazane pentru perioada ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! as dori sa aflu unde s-a mutat sediul firmei ”s.c. ... BEIA CONSTANTIN BEIA CONSTANTIN Buna ziua! As dori sa aflu unde s-a mutat sediul firmei ”S.C. GSMC VULCAN SA CRAIOVA „/ ” VULCAN BUCURESTI„ sau cum se numeste ,cum pot lua legatura ... (vezi toată discuția)
Arhive carti de munca cirnu72 cirnu72 Buna ziua,locatia arhivei IMEB de unde pot scoate o adeverinta cu grupa de munca ? (vezi toată discuția)