avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... cumparare masina
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

cumparare masina

ce acte trebuie sa intocmesc la cumpararea unem masini daca tranzactia se face sambata?
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 11:10, 4 Mai 2019
Nu este de preferat sa achizitionati bun mobil fara parcurgerea procedurii de incheiere formalitati legale
Aveti posibilitatea initial sa achizitionati vehicul,sa acordati suma pretinsa de vanzator si ulterior acesta sa nu mai aive interes sa incheie documentele pentru tranzactionare drept de proprietate vehicul
Daca este vehicul second hand,pentru a preintampina situatii neplacute executati verificare tehnica in unitate autorizata

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte auto Bujor Stănică Bujor Stănică Ce acte trebuie sa fac daca cumpar un autoturism inmatriculat din alt județ. Sau schimbat formularele? (vezi toată discuția)
Achizitionare masina ContSters442557 ContSters442557 Bunaseara , as dorii sa stiu detaliat daca avetii timpul necesar sa ma lamuritii si pe mine daca vreau sa cumpar o masina imatriculata in romania ce acte ... (vezi toată discuția)
Mașină defectă vândută scump de vânzător. am cumparat ieri ... Dapix Dapix Vânzătorul a susținut că mașina este perfectă, dar realitatea a dovedit că la interior era praf. Am cumparat ieri o mașină cu 2400 de EURO, am ... (vezi toată discuția)