Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... cumparare masina
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

cumparare masina

ce acte trebuie sa intocmesc la cumpararea unem masini daca tranzactia se face sambata?
Nu este de preferat sa achizitionati bun mobil fara parcurgerea procedurii de incheiere formalitati legale
Aveti posibilitatea initial sa achizitionati vehicul,sa acordati suma pretinsa de vanzator si ulterior acesta sa nu mai aive interes sa incheie documentele pentru tranzactionare drept de proprietate vehicul
Daca este vehicul second hand,pentru a preintampina situatii neplacute executati verificare tehnica in unitate autorizata