Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Țeava mea de apă trece pe un drum de servitute. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Țeava mea de apă trece pe un drum de servitute. Poate să mi-o taie proprietarul fondului?

Bună ziua... Eu stau la nr 1 unde m-am născut... Și la nr 2 m-am mutat după ce m-am măritat... Acum 20 de ani m-am legat cu țeavă de apa cu familia mea unde trăiau părinții... După ce au murit a rămas o sora propietara și a trecut contractul apei pe numele ei care acum vrea sa îmi taie țeavă de apa chiar dacă am plătit la zi factura.... În curte la nr 1 mai sunt încă 3 propietari și ei sunt de acord sa rămân Legat în continuare... Menționez ca fiecare avem țevi separate și ceasuri singura problema e ca sora mea nu vrea sa treacă țeavă mea pe la nr 1 cu toate ca ulicioara nu e proprietatea ei și e drum de servitute iar propietari sunt 2 și primăria iar sora nu are decât sa treacă. Iar ca să îmi fac separat alt branșament cei de la apa nova zic ca îmi trebui permisiunea de la toți proprietarii... Eu ce as putea sa fac... Cei de la apa nova nu se baga .. Pe cale amiabila nu se poate.. Am încercat Va rog dați-mi un ajutor sau un sfat.. Va multumesc
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Va mulțumesc.. Va mai întreb chiar dacă sora mea are drept de trecere pe aleea se servitute tot îmi trebui acordul ei?
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~