Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... PFA si angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

PFA si angajat

Buna ziua!

In cazul in care sunt angajat la o companie cu CIM de 8 ore, pot avea in paralel si PFA pentru prestarea unei specialitati conexe?
In CIM sunt inginer c-tii si pe PFA as dori sa desfasor activitatea de dirigentie de santier.

Va multumesc!
Da, conform OUG 44/2008.

OUG 44/2008
art.17
......
(2) O persoană titulară a PFA poate cumula calitatea de persoană fizică autorizată cu cea de salariat al unei terțe persoane care funcționează atât în același domeniu, cât și într-un alt domeniu de activitate economică decât cel pentru care PFA este autorizată.
.....