Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contabilitatea la un proiect cu fonduri de ambasada SUA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contabilitatea la un proiect cu fonduri de ambasada SUA

Un ONG primeste fonduri de la Ambasada Americana pentru initierea unor cursuri de limba engleza.Cum se inregistreaza aceasta suma in contabilitate si ce inregistrari trebuie efectuate.Exista personal angajat si cheltuieli cu transportul , masa, cheltuieili birotica
george-neagu, moderator
La finalul perioadei de derulare a proiectului trebuie sa faceti cumva factura catre finantator (vedeti ce e trecut in ghidul lor)? Daca da, o inregistati ca o factura normala catre un client si va fi considerat ca un venit.
george-neagu, moderator