Forum Discuţii juridice Executare silită schimbare propriatar masina
Discuție deschisă în Executare silită

schimbare propriatar masina

Buna ziua.
Pot sa trec masina de pe numele meu pe numele sotului, sa evit o executare silita?Mentionez ca am un credit ipotecar pentru care ma judec in instanta de 3 ani,credit care a fost facut inainte de casatorie.
Cum ar trebui sa procedez?Inchei un contract de vanzare -cumparare cu sotul sau cu mama ar fi mai sigur?
Va multumesc!
Cu mama dvs faceti contract de vanzare si radiati masina de pe numele dvs., pentru ca bunurile dobandite in timpul casatoriei cu sotul sunt considerate bunuri comune.