avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 679 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensii

Bună seara, va rog sa mi spuneți dacă pensia mea întra în prezenta recalculare m am pensionat în 2010 pe legea 263 din 2010 art 149 aliniat 1, în prezent am 640 lei la 19 ani și 11 luni vechime și perioada asimilata 16 ani și 2 luni, când se va recalcula pensia mea? Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: kikiana , utilizator 21:37, 27 Mai 2019
Nu intrati aceasta recalculare.
Din datele postate rezulta ca beneficiati de indemnizatia mnima pentru pensionari de 640 de lei.
Incepand cu luna septembrie 2019 indemnizatia minima pentru pensionari va creste la 704 lei.
Știți când se recalculează pensia minima la cei cu vechime peste 15 ani?
V-am raspuns.
Septembrie 2019.
V-am raspuns.
Septembrie 2019.
ma refer la recalcularea în funcție de vechime

Carp Mircea a scris:

V-am raspuns.
Septembrie 2019.

Alte discuții în legătură

Pensie de boala Stancu Maria Stancu Maria Buna seara,daca sunt pensionata medical de 11 ani( operata de cancer la sin) si am 54 ani,iar vechime in cimpul muncii am 24 ani,pensia de 640 lei mie cînd mi ... (vezi toată discuția)
Cum poate sotia decedatului sa ia pensie de urmas dupa sot? liveomars liveomars Sotia decedatului este pensionata gradul 3-cu drept de munca, dar nu poate beneficia de pensia de urmas- a sotului, deoarece pesnia sotiei nu este mai mica ... (vezi toată discuția)
Majorarea punctului de pensie și pensia minima de 520 lei CYBORG CYBORG Buna seara! O doamna de la Casa de Pensii din Bucuresti spunea la televizor ca chiar daca creste punctual de pensie, pensia minima de 400 lei nu va ... (vezi toată discuția)