Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensii
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensii

Bună seara, va rog sa mi spuneți dacă pensia mea întra în prezenta recalculare m am pensionat în 2010 pe legea 263 din 2010 art 149 aliniat 1, în prezent am 640 lei la 19 ani și 11 luni vechime și perioada asimilata 16 ani și 2 luni, când se va recalcula pensia mea? Mulțumesc anticipat
Nu intrati aceasta recalculare.
Din datele postate rezulta ca beneficiati de indemnizatia mnima pentru pensionari de 640 de lei.
Incepand cu luna septembrie 2019 indemnizatia minima pentru pensionari va creste la 704 lei.
Știți când se recalculează pensia minima la cei cu vechime peste 15 ani?
V-am raspuns.
Septembrie 2019.
V-am raspuns.
Septembrie 2019.
ma refer la recalcularea în funcție de vechime

Carp Mircea a scris:

V-am raspuns.
Septembrie 2019.