avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am nevoie de buletin pt a cumpara o masina sh?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am nevoie de buletin pt a cumpara o masina sh?

Buna ziua, vreau sa-mi cumpar o masina second hand si vreau sa stiu daca am nevoie de buletin? am buletinul expirat si as dori sa stiu daca pot cumpara aceasta masina si incheia actele necesare cu permisul, sau am nevoie de buletin? multumesc!
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 19:52, 29 Mai 2019
Buna ziua,
Aveti nevoie de C.I.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte necesare pentru vanzare-cumparare masina second neinmatriculata elenadaniela elenadaniela Buna ziua. As dori sa stiu care sunt actele necesare in cazul in care vreau sa cumpar (persoana fizica) o masina second hand neinmatriculata de la o alta ... (vezi toată discuția)
Inscriere masina BadeaDaniel BadeaDaniel Buna ziua ! Vreau sa achizitionez o masina second hand si am o neclaritate . Eu sunt din Dragasani iar proprietarul masinii este din Bistrita . Masina este ... (vezi toată discuția)
Despagubire in caz de accident kodove kodove Buna ziua! Am achizitionat o masina second hand, cu taxa neplatita, deci nu o voi inscrie pe numele meu. Detin la autovehicul cartea masinii, talonul, act ... (vezi toată discuția)