Forum Discuţii juridice Cafeneaua avocaţilor Doresc ajutor in infintarea unei case de copii
Discuție deschisă în Cafeneaua avocaţilor

Doresc ajutor in infintarea unei case de copii

Buna seara, ma numesc Alex am 26 de ani si rog ca cineva sa ma ajute cu informatii clare in problema ce ma macina de ceva timp.
Visul meu de ceva timp este sa am grija de copii parasitii ai nimanui, Dumnezeu m-a ascultat si am primit o suma de banii foarte consistenta pentru infiintarea unui orfelinat privat,m-am informat pe diferite site-uri si am inteles cat de cat cum sta treaba, trebuie infintat un ONG nu este problema banii necesari pentru patrimoniu,angajati etc.. Problema este ca nu stiu cat de mare sa fie orfelinatul cati copii am voie sa ingrijesc, adica eu vreau sa am in grija cat mai multi sa ajung la o suta de inceput... Precizez ca am nevoie de un avocat care sa se implice 100% alaturi de mine sa ma invete toti pasii ca de unul singur imi este foarte greu multumesc.
Buna, Alex! Ai gasit ceva solutii? Ma intereseaza si pe mine subiectul si sunt in aceeasi situatie ca si tine. Exista posibilitatea sa luam legatura sa discutam pe aceasta tema daca ai reusit sa gasesti lamuriri, te rog?