Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Nereguli administrator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Nereguli administrator

Ce se face in cazul in care un proprietar este pus secretar în actele unei asociații de proprietari fără acordul acestuia și fără să fi fost ales în adunarea generală. Vă mulțumesc.
Nelumora, utilizator
Dispozitiile in vigoare nu prevad calitatea si functia de secretar de asociatie de propritari
Conform dispozitii in vigoare reprezentantul legal al asociatieid e proprietari este presedintele de asociatie
In speta daca proprietarul intelege sa nu exercite o functie in cadrul asociatiei de proprietari
acesta urmeaza sa informeze oficial asociatia interesul sau