Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Daune morale
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Daune morale

Buna ziua! In urma unui proces penal in care m-am constituit parte civila s-a stabilit o suma ptr daunele morale de care nu sunt multumit. Sentinta e de finitiva in urma unui apel facut la Curtea de Apel,apelul fiind respins. Se mai poate face ceva in continuare ptr schimbarea sumei sau nu,din moment ce pronuntarea a fost definitiva?
Bună ziua.
Din păcate, soluția fiind pronunțată sub ambele laturi (penală și civilă), nu se mai poate face nimic.
Cu stimă, Av. Hulea Ionuț-Marius
Multumesc frumos.