Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Balcon la parter fara autorizatie de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Balcon la parter fara autorizatie de construire_reabilitare bloc

In cazul unei reabilitari termice la un bloc, daca se constata ca exista vreun balcon la parter construit fara autorizatie se mai anvelopeaza blocul?
Intr-un astfel de caz, ce risca proprietarii? Sau ce ar putea face acestia pentru a aduce in legalitate constructia balconului?
marianaflore, utilizator
Proprietarul apartamentului pentru a intra in legalitate cu modificarea neautorizata poate demara procedura de executare proiect tehnic,solicitare autorizatie de constructie ,certificat de
urbanism
daca anveloparea le bate la usa, mai bine isi darama balconul, isi vor pune toti vecinii in cap. anveloparile vin cam ca furtunile, intr-o zi te trezesti cu santierul pe zona verde

ynocentta a scris:

Proprietarul apartamentului pentru a intra in legalitate cu modificarea neautorizata poate demara procedura de executare proiect tehnic,solicitare autorizatie de constructie ,certificat de
urbanism

adriandimitriu, utilizator