Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Refuz primire preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Refuz primire preaviz

Buna ziua,

Cum se procedeaza in situatia in care un salariat refuza primirea Instiintarii de intrare in preaviz (desfiintare post)?

Multumesc.
Ii faceti comunicare prin posta.
Daca se refuza si primirea prin posta?
Aveti, totusi, dovada comunicarii .
Da, nu il puteti obliga sa ridice corespondenta.
Vedeti insa sa nu se fi mutat la alta adresa.
Unele firme apeleaza.la servicii avocatiale daca au probleme de procedura pentru a se evita problemele ulterioare.
Daca si refuzul este considerat dovada a comunicarii preavizului, termenul acestuia ramane acelasi sau curge doar de la data refuzului trecut pe plic de cei de la Posta?