Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Conventie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Conventie

Intr-o carte funciara apare un coproprietar de teren care a obtinut dreptul la o parte din proprietate "prin CONVENTIE" Ce inseamna acest lucru? si Daca eu vreau sa vind partea mea pot utiliza aceasi procedura?
Insemna prin act translativ de proprietate.