Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatie sanitar - veterinara
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatie sanitar - veterinara

Un PFA care comercializeaza produse alimentare ambalate, dar nu comercializeaza produse de origine animala: carne, lapte, oua si produse obtinute din acestea, este obligat sa detina autorizatie sanitar veterinara?
Autorizatia sanitara si autorizatia sanitar veterinara se obtin obligatoriu de catre firmele care comercializeaza produse alimentare.