Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Eliberarea unei adeverinte false
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Eliberarea unei adeverinte false

Ce consecinte ar avea eliberarea unei adeverinte false intr-o institutie de stat, adeverinta care ar ajuta clar un angajat in detrimentul altuia? Cum poate dovedi acesta din urma "complotul"?
Notificati angajatorul in scris, cu nr. de inregistrare/ data asupra situatiei existente. Notificarea se poate trimite prin posta cu confirmare de primire. De preferat sa anexat documente care va sustin punctul de vedere.
Puteti sesiza si instanta de judecata.