Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de comodat pt mașina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de comodat pt mașina

Buna ziua eu locuiesc in Italia și aveam aici o mașina înmatriculata in România care acum este in România deoarece nu se mai pot conduce aici mașini înmatriculate in România dacă ești rezident . Întrebarea mea este dacă eu dau mașina unei bețișoare care are firma și facem contract de comodat , pot folosi mașina in Italia ? Mulțumesc
Chiar daca incheiati contract de comodat masina ramane inmatriculata in Romania,deci va veti confrunta cu aceleasi probleme,numerele de inmatriculare raman aceleasi