avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 142 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plata amenda Italia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plata amenda Italia

Am primit o amenda in Florenta in data de 26.07.18 si una in 27.07.18 pt ca masina mea nu intra in categoria celor ce puteau folosi aceea banda .Amenzile au fost constatate in 14.08.18 ,respectiv 16.08.18. Plicurile le-am ridicat de la posta in 22.08.19. Pot cere anularea amenzilor invocand motivul prescrierii lor dupa 360 de zile?
Cel mai recent răspuns: dtheo , utilizator 11:19, 28 August 2019
Nu deoarece ele au fost constatate in timp. Problema este a dumneavoastra in ceea ce priveste ridicarea plicurilor sau a postei care nu a facut comunicare in timp.
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda italia dtheo dtheo Am primit o amenda in Florenta in data de 26.07.18 si una in 27.07.18 pt ca masina mea nu intra in categoria celor ce puteau folosi aceea banda .Amenzile au ... (vezi toată discuția)
Amenda rutiera din italia quasar quasar Am primit prin posta 5 amenzi rutiere din Italia petrecute in aceeasi zi acum un an si 4 luni. Este vorba de utilizarea unei strazi cu acces ... (vezi toată discuția)
Contestare proces verbal NUP NUP va zic si eu ce a patit prietena mea. au prins-o cu 72 km/in localitate.radarul era la intrare in localitate, au oprit-o la iesire si i-au comunicat viteza ... (vezi toată discuția)