Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Plata amenda Italia
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Plata amenda Italia

Am primit o amenda in Florenta in data de 26.07.18 si una in 27.07.18 pt ca masina mea nu intra in categoria celor ce puteau folosi aceea banda .Amenzile au fost constatate in 14.08.18 ,respectiv 16.08.18. Plicurile le-am ridicat de la posta in 22.08.19. Pot cere anularea amenzilor invocand motivul prescrierii lor dupa 360 de zile?
Nu deoarece ele au fost constatate in timp. Problema este a dumneavoastra in ceea ce priveste ridicarea plicurilor sau a postei care nu a facut comunicare in timp.
Multumesc