avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Majorare salariu minim după CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Majorare salariu minim după CIC

Bună ziua, dacă am o salariată care încetează cic și cim în aceeași zi mai este cazul de modificare salariu minim?
Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:23, 2 Septembrie 2019
Nu mai este cazul de modificare a salariului....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajata dupa cresterea copilului shinnygaby shinnygaby buna ziua. Am o angajata in cresterea copilului ce se va intoarce in anul 2015, salar 900 lei. Conform hg 1091/2014 salariul minim creste in ianuarie 2015 la ... (vezi toată discuția)
Revenire din cic + lichidare la zi Loredana_84 Loredana_84 O salariata doreste lichidarea la zi, cu prima zi in care revine din concediu crestere copil. Pentru revenirea din CIC am intocmit un act aditional de revenire ... (vezi toată discuția)
Cic maiamaria maiamaria Buna ziua. Am urmatoarea situatie. Am avut pe cineva in CIC din 04.2008.La acea data salriul lui era de 500 lei (salariul minim de baza)Trebuie sa se intoarca ... (vezi toată discuția)