Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vânzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vânzare

Buna seara va rog îmi poate spune cineva cum trebuie sa fac pt a reuși sa vând un ap fără cadastru ? Eu am cumpărat acesta ap fără cadastru , am devenit proprietar prin judecată . Am încercat sa facem cadastru dar nu se poate pt ca nu are tot blocul . Cum pot sa vând ? ( se pare ca nu se bagă nimeni sa facă cadastru )
Buna seara,
Incheiati antecontract de vanzare cumpararere si apoi, dati in judecata cumparatorul ca sa incheiati pe cale judecatoreasca actul.
Luati legatura cu un avocat.
Da, dar nu o sa ajute la nimic.
Pentru intabularea la Cartea Funciară, tot o sa ii trebuiască documentația cadastrala.