avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 351 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sponsorizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sponsorizare

O societate comerciala care se incadreaza in limitele prevazute de Codul Fiscal privind sponsorizarea (art.21 pct.3 lit.p), poate sponsoriza o persoana fizica ce urmeaza sa faca o operatie medicala ?.....Daca da...ce acte justificative sunt necesare in contabilitate din acest punct de vedere ?
Cel mai recent răspuns: LUST EXPERT , Consultant fiscal 13:36, 30 Noiembrie 2009
O societate comerciala poate sponsoriza o persoana fizica in baza unui contract de mecenat .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revin! ContSters95804 ContSters95804 chiar nu-mi raspunde nimeni in legatura cu legea sponsorisarii? in concluzie:daca doresc sa sponsorizez un liceu ,ce facilitati am ca firma? va multumesc! (vezi toată discuția)
Decontare studii facultate pentru angajat Cristina Vasile Cristina Vasile Buna, Imi puteti spune daca o firma poate deconta plata facultatii pentru un salariat? Daca da, sub ce forma si ce inreg contabile se fac? Multumesc! (vezi toată discuția)
Sponsorizare concurs ContSters61319 ContSters61319 Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati in urmatoarea speta: Eu, ca societate comerciala, vreau sa sponsorirez premiile pentru locul 1,2 si 3 din cadrul unui ... (vezi toată discuția)