Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general sponsorizare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

sponsorizare

O societate comerciala care se incadreaza in limitele prevazute de Codul Fiscal privind sponsorizarea (art.21 pct.3 lit.p), poate sponsoriza o persoana fizica ce urmeaza sa faca o operatie medicala ?.....Daca da...ce acte justificative sunt necesare in contabilitate din acest punct de vedere ?
O societate comerciala poate sponsoriza o persoana fizica in baza unui contract de mecenat .