avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 704 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cumul pensie anticipata partiala cu PFA
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cumul pensie anticipata partiala cu PFA

Pot cumula pensia anticipată partială cu venituri din PFA ?Care este nivelul maxim al venitului anual din PFA ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:45, 25 Septembrie 2019
În sistemul public de pensii, pensionarii pot cumula pensia cu venituri realizate din activități independente și din drepturi de proprietate intelectuală, astfel cum sunt reglementate de Codul fiscal, indiferent de nivelul acestora.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre venituri pfa burceavictor burceavictor Salut, mă numesc Victor și sînt pensionar anticipat parțial. Am un PFA și vă întreb ce venituri maxime pot obține fără a-mi periclita primirea ... (vezi toată discuția)
Bună ziua sunt pensionată anticipat parțial, noua lege prevede ... mariana.nicusor mariana.nicusor Bună ziua Sunt pensionată anticipat parțial, noua lege prevede ca cei pensionați parțial anticipat să poată cumula pensia cu alte venituri( din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. se poate cumula acum, venitul salarial cu pensia, ... marcel.damaschin marcel.damaschin Buna ziua. Se poate cumula acum, venitul salarial cu pensia, fie din sistemul public, (263/2010), fie din cele \"speciale\"? Dar, pentru pensie ... (vezi toată discuția)