Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... cumul pensie anticipata partiala cu PFA
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

cumul pensie anticipata partiala cu PFA

Pot cumula pensia anticipată partială cu venituri din PFA ?Care este nivelul maxim al venitului anual din PFA ?
În sistemul public de pensii, pensionarii pot cumula pensia cu venituri realizate din activități independente și din drepturi de proprietate intelectuală, astfel cum sunt reglementate de Codul fiscal, indiferent de nivelul acestora.