Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Amenzi prescrise
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Amenzi prescrise

Am poprire pe cont pt o amenda din 2010. Am vreo sansa sa scap fara sa o platesc ?
Mentionez ca din 2010 pina azi nu am primit nicio notificare
Verificati responsabil impunerile anuale comunicate de catre autoritate din 2011
Mai sigur solicitati oficial la administratia fiscala teritoriala sa va prezinte dosarul de urmarire in care exista toate documentele ,inclusiv eventualele acte periodic realizate de catre autoritate pentru executare sume cu titlu de restanta
Daca nu exista documente incheiate de catre autoritatea fiscala,aveti dreptul sa contestati in instanta impunerea