avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Amenzi prescrise
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Amenzi prescrise

Am poprire pe cont pt o amenda din 2010. Am vreo sansa sa scap fara sa o platesc ?
Mentionez ca din 2010 pina azi nu am primit nicio notificare
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 19:15, 3 Octombrie 2019
Verificati responsabil impunerile anuale comunicate de catre autoritate din 2011
Mai sigur solicitati oficial la administratia fiscala teritoriala sa va prezinte dosarul de urmarire in care exista toate documentele ,inclusiv eventualele acte periodic realizate de catre autoritate pentru executare sume cu titlu de restanta
Daca nu exista documente incheiate de catre autoritatea fiscala,aveti dreptul sa contestati in instanta impunerea

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda prescrisa tudosemihaela tudosemihaela Buna ziua! M-am trezit cu conturile blocate pt o amenda din 2010. Intrebarea este : nu era normal sa fie prescrisa , eu neprimind nicio notificare pina ... (vezi toată discuția)
Masini vandute dar neradiate Cosmin CSM Cosmin CSM Bună seara. Am avut 3 masini, 2 dintre ele au fost casate și nu am nici un document sa atest asta dar mi-au rămas actele iar una a fost vanduta cu tot cu ... (vezi toată discuția)
Prescriere amenzi Ionut_Gabriel Ionut_Gabriel Buna seara, am avut ceva de rezolvat la taxe locale si am zis sa cer si un desfasurator sa vad daca am ceva de plata la impozit etc Acolo apar cateva amenzi ... (vezi toată discuția)