Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua, doresc sa va intreb, legat de indemnizatie crestere copil
Am un bebe de 8 luni si daca in viitor vom avea un alt copil , pana ce primul copil inplineste 2 ani voi primi indemnizatie ? Multumesc
Buna ziua,
Pe perioada suprapuneri celor doua concedii o sa primiti indemnizatia pentru primul copil precum si un stimulent in valoare de 1250 lei pentru al doilea copil, urmand a ramane doar cu indemnizatia dupa ce implineste primul copil doi ani (trei ani in cazul copilului cu handicap)
Ionut.ion, utilizator