avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna ziua, doresc sa va intreb, legat de indemnizatie crestere copil
Am un bebe de 8 luni si daca in viitor vom avea un alt copil , pana ce primul copil inplineste 2 ani voi primi indemnizatie ? Multumesc
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 09:32, 9 Octombrie 2019
Buna ziua,
Pe perioada suprapuneri celor doua concedii o sa primiti indemnizatia pentru primul copil precum si un stimulent in valoare de 1250 lei pentru al doilea copil, urmand a ramane doar cu indemnizatia dupa ce implineste primul copil doi ani (trei ani in cazul copilului cu handicap)
Ultima modificare: Miercuri, 9 Octombrie 2019
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizația bebe 2 Botea mihaela Botea mihaela Buna ziua daca sunt in ccc pana in 14 august iar bebe 2 Se naște în 10 septembrie de data asta mai beneficiez de postnatal si prenatal pentru bebe 2 sau ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie Cristina loredana Cristina loredana Buna ziua! Am si eu o intrebare daca sunt in concediu creștere copil si am ramas din nou gravidă mai pot beneficia de indemnizatie din nou. O sa nasc al 2 ... (vezi toată discuția)