Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA -Firma in insolventa cu reorgnizare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA -Firma in insolventa cu reorgnizare

Cand firma in insolventa cu reorganizare face acte de comert pe teritoriul tarii am inteles ca se aplica Art.160 Cod fiscal referitor la TVA (taxare inversa) dar daca firma cumpara din alta tara cum se factureaza de catre furnizorii externi?
Tot fara tva .