avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA -Firma in insolventa cu reorgnizare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA -Firma in insolventa cu reorgnizare

Cand firma in insolventa cu reorganizare face acte de comert pe teritoriul tarii am inteles ca se aplica Art.160 Cod fiscal referitor la TVA (taxare inversa) dar daca firma cumpara din alta tara cum se factureaza de catre furnizorii externi?
Cel mai recent răspuns: Costinel Burca , Contabil 01:29, 2 Decembrie 2009
Tot fara tva .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este sau nu operatiune triunghiulara??? cristina_garea cristina_garea Firma mea B cumpara plante scutite de tva cf art 160 de la o firma din Romania A. Ulterior B vinde in Italia aceste plante catre C , doar ca marfa nu ... (vezi toată discuția)
Daca e in reorganizare se factureaza fara tva? OANA GORAN OANA GORAN am primit o instiintare de la o sc ca se afla in reorganizare si ca trebuie sa le facturez fara tva ? dc?:stunned: stie cineva unde scrie treaba asta? ... (vezi toată discuția)
Societate in reorganizare misa79 misa79 daca ma poate ajuta si pe mine cineva, cum platesc eu ca societate TVA lucrand cu o firma in reorganizare si ce facilitati am eu ca societate daca am vreuna :(( (vezi toată discuția)