Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... teren rezerva a primariei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

teren rezerva a primariei

De curand am facut cadastru si am auzit o discutie intre persoana care a efectuat cadastrul si cel cu care am fost in indiviziune ca se lasa o rezerva a primariei.Am inteles gresit ?
Nu cred ca ati inteles prea bine.
Rezerva, este constituita in scopul implinirii solicitarilor legale pe legislatia specifica reconstituirii dreptului de proprietate asupra terenurilor

Am constatat că schița cadastrala realizata pe casa și terenul primite prin act de vânzare cumpărare de la bunici nu corespunde cu ce am găsit la primărie ca aveau b unicii în proprietate anterior cadastrarii. Lipsește o suprafață și mai ales streașina casei. Pot cere primăria sa ofere acestui teren statutul de teren în rezervă?
elisoara_toma@yahoo.com a scris:

De curand am facut cadastru si am auzit o discutie intre persoana care a efectuat cadastrul si cel cu care am fost in indiviziune ca se lasa o rezerva a primariei.Am inteles gresit ?