avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1981 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... eroare cheltuieli judecată
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

eroare cheltuieli judecată

Am primit hotararea instantei, cu drept de apel.
Nu am ce sa ii reprosez instantei in apel privind hotararea pe fond, dar am impotriva cheltuielilor de judecata.

Pot introduce apel cerand reexaminarea cheltuielilor de judecată?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 06:28, 28 Octombrie 2019
Nu.reexaminare ci chiar apel în ceea ce privește cheltuielile.
In ce consta nemulțumirea sunt prea mari,nu au fost acordate etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce este " minuta" unei hotarari? remusaky remusaky Buna dimineata! Vreau sa stiu ce este si ce inseamna o MINUTA??mentionez ca aceasta MINUTA a fost data intr-un proces de prescriptie a pedepsei (vezi toată discuția)
Cheltuieli de judecata NICULIN NICULIN Cheltuieli de judecata In urma unui proces deschis , in care reclamantii au modificat cererea de chemare in judecata de 2 ori, instanta “Constata nulitatea ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli judecata Martonze Martonze Un cetatean ma tot cheama in judecata. Am neglijat problema cheltuielilor de judecata. Hotararea instantei de fond nu l-a multumit, a facut apel si a obtinut ... (vezi toată discuția)