Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire cont salariu
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire cont salariu

am un imprumut la ing bank, si am primit poprire pe cont, pot face refinatare la alta banca pentru a achita imprumutul de la ing fara a achita poprirea.
poprirea se va achita, chiar daca faceti refinantare la o alta banca
daca duc de la banca un extras de cont cu suma datorata la creditul existent se pote face plata pentru credit fara poprire.
Poprirea actioneaza ca un remediu al creditorului fata de un debitor care nu respecta termenii contractuali.
poprirea pe cont este din alt credit de la un ifn, la creditul existent nu am restante. doresc refinantare la creditul existent intrebarea este banca acorda sau nu. poprirea o achit lunar din cardul de salariu.
nicu2769, utilizator
Odată pornită executarea silita, nu mai puteți obține ridicarea popririi până la îndestularea integrală a creditorului.

Refinanțarea rămâne la aprecierea băncii dacă v-o acorda, sau nu.
Ca opinie personală, nu cred că o să vă accepte banca cererea de refinanțare, deoarece deja figurați în baza de date a sistemului bancar ca rău platnic.