Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale apartament
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

apartament

Buna ziua
Cate apartamente( noi si/sau vechi) poate o persoana fizica cumpara intrun an si detine fara a avea firma ? Ce obligatii revin proprietarului din punct de vedere fiscal ex: tva, cas, taxe, impozit si este obligat sa deschida firma sau poate detine 5-7 apartamente ca persoana fizica daca acestea nu sunt folosite In scop persoanal, ci vor sta goale sau inchiriate. Ce datorari are proprietarul la revanzare si poate acesta vinde mai multe intrun an? Ce avantaje prezinta apartamentele(investitiile Imobiliare) care sunt sub pragul de 450 mii lei?

Multumesc
Ioan333, utilizator